TEHRAN

اینجا تهران پایتخت ایران

پیست اسکی دربندسر

این پیست اسکی در 56 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد و دارای امکاناتی نظیر آموزشگاه اسکی ، پیست اسکی کوچک مخصوص آموزش مربیان ، تله اسکی و تلی سی یژ است .

  
نویسنده : نگار نیک نفس ; ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢۳


پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی که در 50 کیلومتری تهران و در جاده هراز واقع است ، پنچ پیست اسکی دارد که هر کدام از آنها از امکاناتی مانند تله کابین و تله اسکی برخوردارند .

 امکانات این پیست اسکی عبارت است از : زمین های تنیس ، سوارکاری ، پرش و کایت ، سه رستوران و محلی برای ارائه کمک های پزشکی نیز در این مکان وجود دارد.

  
نویسنده : نگار نیک نفس ; ساعت ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱٥


پیست های اسکی تهران _ پیست اسکی دیزین

بعد از به پایان رساندن آبشار های دیدنی تهران اکنون به پیست های اسکی تهران می رسیم . شاید تهران تنها جای در ایران باشد که بتوان در یک روز هم در شمال آن اسکی کرد و هم در جنوب آن شنا !

پیست اسکی دیزین

در شمالی ترین نقطه تهران در دامنه رشته کوه البرز بزرگترین پیست اسکی ایران قرار دارد که به علت داشتن برف دائمی و آفتاب مناسب شهرت جهانی دارد . در این پیست دو هتل بزرگ قرار دارد که کلیه امکانات رفاهی را در اختیار اسکی بازان و دوستداران طبیعت قرار می دهد .

این پیست در 60 کیلومتری تهران در جاده چالوس قرار دارد . دیزین دارای پیست جداگانه برای خانم هاست و معمولا پیست های کوتاهتر در اختیار آنان قرار داده می شود . از امکانات رفاهی دیگر این پیست وجود سه خط تله کابین ، دو خط تلی سی یژو دو خط تله اسکی است .

این امکانات پیست اسکی دیزین را به یکی از بزرگترین پیست های اسکی آسیا تبدیل کرده است . فدراسیون اسکی کلاس های متعددی را در پیست اسکی دیزین تشکیل داده است .

 

  
نویسنده : نگار نیک نفس ; ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۸


آبشار کر

آبشار کر در فاصله 700 متری ضلع شمال شرقی روستای کرکیود و در میان دره ای عمیق واقع شده است که از شمال غرب به طرف جنوب شرق ، آب جریان دارد . آب آبشار پس از ریزش بر صخره سنگی کف دره جاری شده و پیچش و جریان آن جلوه بسیار زیبایی را فراهم می آورد .

در طرفین آبشار و در زیر صخره های کوه حفره هایی به صورت طبیعی ایجاد شده که گفته می شوددر قدیم آنها را با احداث تیغه هایی به صورت اتاقک هایی مجزا در آورده بودند.

می گویند در این فضاها خوشنویسان ، کاتبان و نسخه نویسان قرآن اسکان می یافتند و در آثار خود را تحریر می کردند .

 

  
نویسنده : نگار نیک نفس ; ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱